Furygan História

História

Náš pôvod: Vášeň

História značky Furygan, od jej založenia v roku 1969 pánom Jacquesom Seguraom, je charakterizovaná vášňou a záväzkom k výnimočnej kvalite. Fury "Gant" (odvodené z francúzskeho slova pre rukavice) bolo prvým menom značky. V tom čase sa spoločnosť zameriavala na vývoj a výrobu rukavíc pre rôzne odvetvia ako cyklistyka, lyžiarsky priemysel a samozrejme motocyklový priemysel - pre veľkú vášen pána Seguraa k motocyklom.

Zakladateľ značky, hnaný kvalitou a svojím pokrokovým myslením, zakrátko rozšíril ponuku spoločnosti o všetky druhy oblečenia. Poskytovanie nových riešení pre nové požiadavky a potreby a spolupráca so závodníkmi po celom svete sa odrazila na postavení spoločnosti, ktorá sa čoskoro stala lídrom v motocyklovom odevnom priemysle. Furygan sa tiež stal, a stále je, jedným z dodávateľov francúzskej armády pre technické vybavenie ako kožené helmy pre parašutistov alebo rukavice pre ostreľovačov a pechotu.

Zanietenie pre inováciu, vášeň pre spracovávanie kože ako aj technické riešenia prinášajúce väčšiu bezpečnosť, komfort a štýl pre motorkárov, bez kompromisov v bezpečnosti, patria k základým znakom našej spoločnosti. Sme motorkári, a nachádzame sa v prvej línii už viac ako 45 rokov.

Budúcnosť: Výskum a Vývoj

O bezpečnosť motorkárov sa Furygan aktívne zaujíma od roku 1969 a pokračuje v tejto podstatnej práci až dodnes, a bude pokračovať aj v budúcnosti. Neustála inovácia a vylepšovanie účinnosti nášho oblečenia uisťuje, že si neustále držíme úroveň s očakávaniami a požiadavkami moderných motorkárov. Ale sú aj časy, keď sme o kus vpred, pretože vždy chceme viac. Táto myšlienka nás viedla k vybudovaniu strediska Furygan Motion Lab (Furygan R&D, čiže stredisko pre výskum a vývoj). Furygan, čerpajúc zo svojich viac ako 45 ročných skúseností, vyvinul vlastné testovacie laboratórium na najvyššej úrovni identické s oficiálnymi certifikačnými laboratóriami. To dáva našej spoločnosti možnosť neustále vyvíjať a inovovať naše materiály a technické dizajny odevov s cieľom nájsť nové vlastnosti, eliminovať opotrebovanie, trhanie, vylepšiť ergonómiu a testovať materiály pri nárazoch.

Motion Lab je doteraz zodpovedný za vytvorenie technológii Skin Protect Linings, Duo System, novej 3 vrstvovej textílie a hliníkovej termo výplne, ako aj mnoho ďalších technológií, ktoré môžete nájsť vo Furygan oblečení. A ďalšie nové technológie ešte prídu!

Ako priekopník v PPE certifikácii, Furygan overuje svoje vedomosti a vývoj v oficiálnych certifikovaných laboratóriách za účelom certifikovať úroveň výkonu svojich produktov. Pokiaľ ide o opotrebovanie, rezy, trhanie, silu švov, ergonómiu a pohlcovanie nárazov, naše ochranné oblečenie je na totožnej úrovni s Európskou normou (89/686/CE), ktorá definuje, aký produkt je klasifikovaný ako PPE (Personnal Protective Equipment - Ochranné vybavenie osobnej spotreby). Logo motorkára garantuje, že dané oblečenie je pripravené na nebezpečenstvo súvisiace s aktivitou motocyklistu.

Dnes: 'Know-How' a Efektivita

Furygan, okamžite rozlíšiteľný ako jasný špecialista na kožu zapojený do športových závodov od skorých začiatkov svojej existencie, si vybudoval meno ako značka, pričom si stále udržiava štatút malej, rodinnej francúzskej spoločnosti, ktorú vlastní a riadi David Segura. Táto štruktúra firmy vždy bola a je našou silnou stránkou. Umožnila nám úspešne prijať a vyvinúť textilné materiály od základov a stať sa lídrom v bezpečnostných štandardoch.

Furygan vydal prvú kompletnú CE certifikovanú produktovú radu vďaka svojmu internému výskumu a vývoju - stredisku Motion Lab. Pri tom si stále udržiavame naše pôvodné "know-how" bez vzdialenia sa od nášho pôvodu. Zručnosť a kvalita výroby je stále jedným z našich znakov. Koža v surovom stave pre všetky naše kožené produkty - bundy, nohavice, kombinézy - pochádza z Južnej Afriky alebo Talianska. Každá jedna koža prechádza cez našu centrálu v Nîmes vo Francúzsku, kde je každý jej milimeter pred vyrezávaním preskúmaný. Sme vybavení vysoko kvalitným vyrezávacím stolom, aj keď mnoho kusov je stále vyrezávaných ručne. Každý jeden kus vrátane zipsov a ostatných častí prejde opätovnou kontrolou pred expedovaním do továrne v Tunisku, kde sú tieto časti následne zošívané a kompletizované do výsledných produktov. Tunisko, ako jedna z mála krajín, si stále udržiava svoju remeselnú tradíciu práce s kožou. Naša produkčná kapacita medzi týmito dvoma továrňami sa blíži k počtu 800 kusov oblečenia týždenne.

Po zošití a skompletizovaní je produkt vrátený do Francúzska, kde prechádza procesom žehlenia, kontroly a vyplnenia ochrannými prvkami. Pri objavení chyby produktu je takýto kus okamžite odoslaný na opravu do našej dielne, v ktorej vytvárame prototypy, závodné kombinézy a robíme opravné práce. Rovnako ako štýl, tak aj bezpečnosť motorkárov sú základmi Furygan-u, takže nedostatky berie Panter veľmi vážne.

Zameraní na: Závodenie

Závodenie je našou súčasťou a do závodenia sa vrháme od roku 1969. V minulosti to boli Takayama, Mortimer, Pons, Baker, Agostini, Jacques, Costes a dnes je to Rabat, Lowes, Zarco, Di Meglio, Dunlop, Chareyere, Team GMT94 a mnoho ďalších, ktorí sa spoliehajú na kožené oblečenie Furygan, čím v najplnšej miere reprezentujú náš cieľ robiť "vždy viac".

Všetky víťazstvá posilňujú našu hrdosť na to, že chránime takýchto šampiónov, a že chránime aj vás a všetkých tých, ktorí jazdia na svojom motocykli s panterom na chrbte. Patrí im vďaka, ktorá patrí aj vám, všetkým našim šampiónom - závodníkom a každodenným jazdcom, pretože tak nás, ako aj vás všetkých poháňa vášeň.

Johann Zarco

Svetový šampión súťaže "Moto2 2015"

David Checa, Kenny Foray, Mathieu Ginès

Svetoví šampióni súťaže "Endurance 2014"

Michael Dunlop

Štyri víťazstvá na "IOM Tourist Trophy 2014"

Adrien Chareyre

Svetový šampión na "Supermoto of Nations 2015"

O nás

Naša spoločnosť sa zaoberá predajom moto príslušenstva a doplnkov.
Sme výhradným predajcom moto oblečenia francúzskeho výrobcu Furygan pre veľkoobchod a maloobchod na Slovensku.

Predajcovia

Aktuálny zoznam predajcov Furygan
na Slovensku: vybrať predajcu.

Kontakt

MOTEAM, s. r. o.
Hviezdoslavova 1011/24
942 01 Šurany, Slovensko

Tel.: +421 903 414 076
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Sociálne siete

Oficiálny profil Furygan Slovensko
na Facebooku, ktorý informuje
o aktuálnych novinkách a akciách.

Pridajte sa k nám!